Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

MosóMami Bio Kókuszolaj VCO szűz 110ml

Ár:
1.890 Ft
Egységár: 17,18 Ft/ml
Gyártó: MosóMami
Átlagos értékelés: Nem értékelt

Édes - vajas kókusz illatú növényi zsiradék, amely szobahőmérsékleten szilárd, de bőrön könnyen olvad és terül szét. Hidratál és táplál, igazi kozmetikai alapanyag csemege.

Az alapár a 110 ml-es kiszerelésre vonatkozik, többféle kiszerelésben is kapható.

NEM KAPHATÓ!
Kifutás dátuma:
2024-02-23

Leírás és Paraméterek

MosóMami Bio Kókuszolaj VCO szűz 110ml

Édes - vajas kókusz illatú növényi zsiradék, amely szobahőmérsékleten szilárd, de bőrön könnyen olvad és terül szét. Hidratál és táplál, igazi kozmetikai alapanyag csemege.

A VCO kókuszolaj gyakorlatilag az első kinyert zsiradék, amit a nyers kókuszdióból préseléssel kinyernek. V = Virgin, CO = Coconut Oil, azaz szűz kókuszolaj. Nagyon fontos, hogy a növény friss ilyenkor és az olaj mechanikusan kerül kinyerésre, így tartalmazza a karakteres mennyei kókusz illatot és azon zsírsavakat, amelyek alkalmassá teszik, hogy prémium testápolási cikkek összetevője legyen. Önmagában is nagyon jól beszívódik a bőrbe, hajba, de érdemes ajakápolót és testvajat készíteni vele. Hajbalzsamokban alkalmazva fokozza a hajszálak hidratálását és selymes tapintást kölcsönöz. Magas a komedogén indexe, azaz arcápolási termékbe kevésbé alkalmas, mert arra érzékenyeknél apró pattanásokat idézhet elő, ezért babaápolási termékekbe is csak 30% alatt alkalmazandó.

Alkalmazása: 5-30% készítményekben, testápoló vajakban 50% is lehet.

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írd meg véleményed!

Hasonló termékek

A kókuszolajról:

Előállítása: 

A kókuszolaj (használjuk még a kókuszvaj, kókuszzsír kifejezést is) egy olyan növényi olaj, amely a kókuszpálma magjának szárított beléből (kopra) készül. Az olajat többféleképpen lehet elkészíteni, így több típusát különítjük el e terméknek - vegyük most ezeket sorra: 

Szűz kókuszolaj: 

Szűznek nevezzük a kókuszolajnak azt a típusát, amely nem esett át az úgynevezett RDB folyamaton (ez jelenti a finomítást, színtelenítést, szagtalanítást) és nem is hidrogenizálták, viszont hőkezelést kapott. Ezt a típust mechanikus úton, préseléssel állítják elő. Illata nagyon kellemes és a kókusz aromáját is lehet érezni rajta, hiszen laurinsav-tartalma igen magas (43,2%). Az olajat 55 Celsius fokon nyerik ki a friss kókuszhúsból, hiszen ezen a hőmérsékleten a leggazdaságosabb és leghatékonyabb az előállítása, mivel a kókuszzsír olvadáspontja igen alacsony, mindösszesen 24,5 Celsius fok. 

Hidegen sajtolt kókuszolaj: 

Sokszor a szűz olajat és a hidegen sajtolt olajat szinonimaként használják, de ez nem helyes, hiszen egy lényeges különbség van a két típus között: míg a szűz kókuszolajat hőkezeléssel állítják elő, addig a hidegen sajtolt változat hőkezelésen sem megy keresztül. Ezáltal ez a fajta lesz a kókuszolaj legtisztább formája, hiszen egyedül ez tartalmazza a kókuszdió összes pozitív tulajdonságát és még a szerkezete sem módosul. A hidegen sajtolt olaj áttetsző és íze, illata szintén emlékeztet a kókuszéra. 

Finomított kókuszolaj: 

A finomított kókuszolaj előállítási folyamata a leghosszabb, hiszen a koprából készült, hidegen sajtolt kókuszolajat először magas hőmérsékleten kezelik, majd több fázison végig megy, mire az áruházak polcaira kerül: finomítják, színtelenítik és szagtalanítják. Így elveszti erős aromáját, ennek következtében pedig már kiválóan alkalmas sütéshez és főzéshez, hiszen így nem kap az ételünk semmilyen plusz ízt, illetve szagot. Azonban a finomítás során a kókuszolaj nemcsak ízét és színét veszti el, de értékes vitaminokat és aminosavakat is elvonnak belőle. 

Kókuszolaj a szépségápolásban: 

Gondolkoztál már azon, hogy a trópusokon élő embereknek miért olyan szép és fényes a hajuk, vagy miért olyan puha és feszes a bőrük? Nagyon egyszerű rá a válasz: rengeteg kókuszdiót esznek: ők teljes mértékben kihasználják a növény gyógyító és szépítő erejét. Az indonéz nők kókusztejjel mossák a hajukat, a polinéz hölgyek pedig hajukra és bőrükre kenik e növényből kisajtolt olajat. Ők már tudják, hogy szépségük megőrzésében a kókuszolaj segít nekik a leginkább. 

A kókuszolaj különösen gazdag laurinsavban. A laurinsav egy egészséges telített zsírsav (különlegessége, hogy közepes molekula lánculatú). A laurinsav több kutatás szerint is baktérium-, vírus-, és gombaölő. Ezen tulajdonságainak köszönhetően segít helyreállítani a bőr és a haj egészséges egyensúlyát, miközben táplálja, ápolja és hidratálja a bőrt és a hajat. Meglehetősen magas az E-vitamin tartalma, emiatt antioxidáns hatású és hatékonyan segíti a bőr regenerációját. 

Puhítja a bőrt: 

A kókuszolaj talán a leghatásosabb testápoló, hiszen mivel rengeteg antioxidánst tartalmaz, így regenerálja a bőr sejtjeit, puhává teszi a bőrfelszínt. A telített zsírok pedig belülről hidratálják a száraz bőrt és nem engedik, hogy az kiszáradjon. Az olajat szintén eredményesen használhatjuk, ha sarkaink vagy ajkaink megrepedeznek. 

Eltünteti a bőrhibákat: 

A közepes hosszúságú szénláncoknak köszönhető a kókuszolaj baktérium-, vírus-, és gombaölő hatása. Ezek a zsírsavak szétmarják a kórokozók sejtfalát, így utat nyitnak az antioxidánsok számára. Tehát úgy működik, mint egy arctisztító tonik, amely belülről és kívülről is megtisztítja a bőrt. 

Lassítja az öregedést: 

A ráncok legfőbb okai a szabadgyökök. Ezek folyamatosan termelődnek a szervezetünkben, azonban a kókuszzsírral csökkenthető és szabályozható a mennyiségük. Ennek az oka szintén nem más, mint a kókuszolaj magas antioxidáns tartalma. A kókuszolaj telített zsírjai ellenállnak a szabadgyök-képződésnek, így nyugodtan kenhetjük a bőrünkre is. 

Fényesebbé varázsolja a hajat: 

A napsugárzás, a hajszárító, a légkondi és a szmogos levegő is nagyban szárítja a hajat és a fejbőrt is. Ettől a hajunk szálkássá, töredezetté és fénytelenné válik. Azonban a kókuszolajjal megfordítható a folyamat, hiszen ahogyan a bőrünket, úgy a hajunkat is nagyszerűen táplálja ez a szer. 

Kókuszolaj tárolása: 

Mivel halmazállapota más nyáron és télen, ezért széles szájú csomagolást érdemes keresni. A széles szájú csomagolás lehetővé teszi a könnyű felhasználást még szilárd halmazállapot esetén is. Ha mégis szükséges, hogy kicsit megolvaszd a használathoz, azt gyengéden tedd: az üveget állítsd meleg vizes tálba - ha teheted a kókuszolajat ne mikrózd, ne forrald közvetlenül. Ha más olajjal kevernéd össze, akkor legfeljebb gőzfürdő felett javaslom a teljes felolvasztását. A gyengéd melegítési eljárásoknak köszönhetően az összetevői nem sérülnek, így bőröd/hajad a legjobbat kapja. 

A kókuszolajat nem szükséges hűtőben tárolni, még a legnagyobb kánikulában is nyugodtan tárolhatod hűtés nélkül. A minél további eltarthatóság érdekében mindig tiszta kézzel (vagy kanállal, spatulával) nyúlj a tárolójába. 

Kókuszolaj használata - 20 tipp bőrre és testre: 

1. Testápolóként: kezeddel masszírozd be a bőrödbe. Az optimális hatás érdekében zuhanyozás után, amikor bőröd még enyhén nedves, hogy az olajjal együtt minél több nedvességet is magába zárjon. 

2. Napozás után: a napozás után a hámlás megelőzéséhez a legfontosabb a megfelelő hidratálás: a kókuszolaj varázslatos illatot ad bőrödnek, ráadásul nagyon gyorsan felszívódik. Fokozhatod a hatást, ha zuhanyozás után aloe-vera géllel, majd kókuszolajjal kened be a bőrödet, így maximalizálva bőröd hidratálását. 

3. Testradírként: a kókuszolaj kiváló alapja lehet egy testradírnak is. A kókuszolajba keverj sót vagy kávézaccot, majd a kis tálkát vidd magaddal a zuhany alá. Zuhanyozz le vízzel, majd jó alaposan dörzsöld be a tested a keverékkel. A zuhany alatt várj 5-10 percet, majd öblítsd le a keveréket. Utána egy gyengéd szappan használatával tisztítsd meg a bőröd a túl sok olajtól. Az eredmény, finom és puha, tökéletesen hidratált bőr. 

4. Körömágy puhítóként: manikűr előtt majd után is dörzsölj kókuszolajat a körömágyadba, puhítja és hidratálja a körömágyat. De alkalmazhatod a kókuszolajat két manikűr között is, így a körömágy nem repedezik majd be. 

5. Fogmosásra: az amerikai indiánok előszeretettel alkalmazták a kókuszolajat fogtisztításra. A mechanizmus lényege, hogy kb. egy evőkanál olajat a szádba véve legalább 20 percig öblögess vele. A zsírmolekulák gyakorlatilag minden szennyeződést és a patogéneket is magukhoz kapcsolják. Az eljárás végén viszont köpd ki az olajat, ne nyeld le. Az indiánok esküdtek rá, rendszeres használói szerint tiszta és fehér fogakat varázsol. 

6. Masszázsra: az elterjedt kőolajszármazékos masszázs olajok helyett válaszd a természetes kókuszolajat. Használhatod magában vagy esetleg egy finom illóolajjal elkeverve. 

7. Fürdőolajként: ha szereted hosszan áztatni magad a kádban, akkor készíthetsz olajos fürdőt is magadnak. Tegyél 1-2 evőkanál kókuszolajat a fürdővízbe, csepegtess bele néhány cseppet a kedvenc illóolajodból és már kész is a varázslatos fürdő. A bőröd a meleg víz hatására felpuhul és még intenzívebben szívja majd fel a kókuszolajat. 

8. Lábkrém helyett: mivel baktérium-, és gombaölő hatása is van, ezzel masszírozni a lábfejedet mindenképp pozitív hatású, ráadásul puhává varázsolja a talpadat. 

9. Striák ellen: a kókuszolaj is segíthet a pocakod bőrét minél inkább felkészíteni a hasad növekedésére. Használd rendszeresen, már a terhesség első napjától - ha teheted keverd makadámia olajjal vagy csipkebogyóolajjal egy kis extra feszesítésért. 

10. Babamasszázsra: jótékony tulajdonságainak hála babamasszázsra is kiváló - csak melegítsd fel kezeid között az olajat, hogy megfelelő hőmérsékletű legyen a baba számára és indulhat is a masszázs. Plusz a kókuszolaj szuper illata révén a baba szaglását is kényezteti.  

11. Fényvédőként: a kókuszolajnak van egy nagyon minimális fényvédő hatása, ezért rövidebb napon tartózkodás esetén (maximum fél óra) használhatod fényvédőként. 

12. Dezodorként: egyesek esküsznek rá, hogy magában is megállja a helyét, de a biztos hatás érdekében kevés szódabikarbónával esetleg egy markánsabb fertőtlenítő illóolajjal pl. teafaolaj vagy eukaliptusz javaslom elkeverni. 

13. Mellápoló olajként: fantasztikus illat, gyakorlatilag “ehető”, ezért még a szoptatás időszakában is bátran alkalmazhatod. Táplálja és hidratálja a mell érzékeny, finom bőrét. 

14. Arc hidratálására: ha épp nincs kéznél arckrém, akkor akár a kókuszolaj is megfelelő lehet az arc ápolására. 

15. Arclemosóként: a legmakacsabb smink is eltávolítható ezzel a módszerrel, hiszen a zsírmolekulákba csak úgy beletapad a kosz. Használhatod önmagában vagy fele arányban rózsavízzel keverve (ehhez jól össze kell rázni). Garantáltan minden szennyeződést levisz, ráadásul ápolja és hidratálja a bőrödet. A legérzékenyebb bőrön is használható lemosó. 

16. Arcradírként: a kókuszolaj ideális hordozója a radírozó szemcséknek, legyen az kávé, cukor, zabőrlemény vagy más. Keverd a kókuszolajba a radírozó szemcséket, turbózd fel egyéb olajokkal és kész is az arcradírod. 

17. Pakolásként: a kókuszolaj kiváló alapanyaga egy jó kis arcpakolásnak - tovább turbózhatod friss összetevőkkel, más olajokkal. 

18. Szájradírként: cserepes ajkak? Semmi gond: keverj el kókuszolajba egy kis cukrot és már kész is a szájradír. 

19. Ajakbalzsamként: a kókuszolaj méhviasszal kombinálva szuper natúr ajakbalzsam a téli hónapokra. Megvédi ajkaidat a hidegtől és a kiszáradástól.  

20. Szemöldök és szempilla szérumként: ha kókuszolajjal ápolod a szemöldököd vagy szempilládat az extra lökést ad a növekedésüknek, ráadásul egészségesebbek, fényesebbek lesznek. Esténként a kókuszolajos ujjadat húzd végig a szemöldöködön és így feküdj le. A szempilládhoz egy kimosott szempillaspirált márts bele kókuszolajba és így vidd fel (majd hagyd rajta). Reggelre a hajad és a bőröd felszívja az olajat. 

Termék címkék: bio, kókuszolaj