Kozmetikai összetevők az otthoni, saját kozmetikumok készítéséhez kiváló minőségben, hatalmas választékban, kedvező áron!
Ha igazán biztosra szeretnél menni, kozmetikai termékeidet saját magad állítsd elő. Ezáltal 100%-os bizonyosággal tudhatod, hogy ápolód mit tartalmaz és az alapanyagok honnan származnak. Ehhez nyújtunk segítséget gondosan összeválogatott kozmetikai összetevőinkkel. Tégy egy próbát DIY kozmetikum készítésben!

Agyagok - Az agyagokat már az ókorban is használták. Alkotóelemeik állandóak, azonban lelőhelyüktől függően némi eltérést mutatnak. Az agyagok méregtelenítő, baktériumölő, seb összehúzó és energiapótló hatása kiemelkedő.

Emulgeálószerek - Azokat az anyagokat nevezzük emulgeálószereknek, amelyek lehetővé teszik az egyébként nem keveredő víz és olaj egyenletes és stabil (idővel sem fognak szétválni) elkeveredését. Emulziónak az egyenletes víz-olaj keverékeket nevezzük. A legtöbb krém emulzió (azaz van benne víz és olaj is), így emulgeálószer gyakorlatilag minden krémben van.

Funkcionális anyagok - Az összetevők segítenek a kozmetikum - kompozíciók tökéletessé tételében, úgymint textúra, hatóanyagtartalom vagy megfelelő pH érték.

Gélképzők - A gélképzők olyan anyagok, amelyek vízben megduzzadnak és hidrokolloidokat képeznek. A gélképzők duzzadása során kialakul egy 3 dimenziós vázszerkezet, amely magában tartja a vizet és a hatóanyagokat.

Hatóanyagok - A kozmetikai hatóanyagok a kozmetikumok legfőbb összetevői! Virtuális polcunkon az új generációs és sokoldalú összetevőket találod meg, amelyekkel kivételes saját kozmetikumokat alkothatsz.

Hámlasztók - A hámlasztók legfőbb feladata, hogy ismét egyensúlyba hozzák a bőrt: felgyorsítják és helyreállítják a természetes bőrmegújulást.

Henna, hajporok - A tradicionális indiai ayurvédikus hajápolásban használt növényi porok, amelyek termésekből, gyümölcsökből vagy levelekből származnak. 100%-ig természetesek, hozzáadott anyagokat nem tartalmaznak.

Szappan alapok - Itt „félkész” termékeket találsz. A kozmetikum-, és szappankészítéssel ismerkedők és gyakorlott szakemberek egyaránt szeretik ezeket a kiválóságokat. Ha kezdő vagy és szeretnél biztosra menni, esetleg sürget az idő, akkor ez a Te kategóriád! Válaszd bármelyiket és garantált a siker!

Kozmetikai vitaminok - A vitaminok nem csak a táplálkozásban, hanem a kozmetikumokban is fontos szerepet töltenek be.

Növényi kivonatok - A növényi kivonatokat aprított növényi anyagok macerációs folyamatával nyerik ki oldószerek segítségével. Az otthoni kozmetikum készítés szempontjából a következő kivonatok fontosak: direkt, vizes, alkoholos, olajos, egyéb oldószeres ( pl.: glicerin ), illóolaj.

Szárított növények - A szárított növények kitűnően alkalmazhatóak a szépségápolás terén, hatóanyagtartalmuk, természetes mechanikai bőrradírozó tulajdonságuk miatt. A szárított növények - bőrre gyakorolt jótékony hatásukon túl - dekorációs összetevőként is kedveltek.

Tartósítószerek - A tartósítószerek használata kompromisszum. Egy megromlott kozmetikum veszélyt jelenthet a bőrre, amely már akkor elváltozásokat mutathat, amikor a kozmetikum megromlása még szemmel nem látható. Ezért olyan tartósítási módszert kell választani, amely megóvja a bőrt egy romlott emulzió használatának következményeitől, még ha olyan áron is, hogy a kozmetikum nem tartósítószer mentes.

Természetes pigmentek, színezők - Ásványi színezékeket natúrkozmetikumok színezésére is használnak már nagyon régóta. Az egyiptomiak sminkelésre alkalmazták ezeket a pigmenteket. A színezékek általában finom por állagúak, így adhatóak a kozmetikumokhoz a kívánt árnyalat eléréséhez szükséges mennyiségben.

Viaszok - A viaszok összefoglaló neve egy sor konzisztencianövelő természetes és mesterséges anyagnak. A természetes viaszok közé az állati eredetű méhviaszt és a növényi viaszokat sorolhatjuk.